Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Historie SDH Palkovice

Oheň neznamenal pro člověka vždy jen pomoc, ale mnohdy se stal nebezpečím, kterému jde s námahou čelit.I v Palkovicích se oheň stal podnětem k založení sboru.

Činnost sboru dobrovolných hasičů byla tehdy závislá na množství darů a příspěvku, které byly vybrány mezi lidmi, dále pořádaní různých kulturních akcí, jako jsou divadla, zábavy a podobně…Se skromnou technikou, ale se zapálenými srdci měli hasiči cíl, který je vlastně stejný jako dnes- chránit životy a majetek lidí.

Příchodem nového společného řádu- lidově demokratického a později socialistického- došlo k podstatným změnám. Požární jednotka již nechrání jen majetek jednotlivců, ale i majetek celospolečenský.Stát poskytuje v současné době značné prostředky na nákup technického vybavení, které by zajišťovalo hašení požáru.

                     

                     


           

                         

               

 

Povodeň

V roce 1949 zasahoval náš Sbor také při živelných pohromách. 1. července byla velká povodeň řeky Ostravice ve Frýdku Místku, kam bylo vysláno na pomoc 16 naších členů, kteří tomuto živlu vzdorovali 3dny. Za několik dnů nato, ve dnech 19. a 20 . července vznikla velká povodeň řeky Olešné v Palkovicích.

 

1. Od ZŠ v Palkovicích k restauraci Tomis                                        2. Od Domu služeb směrem k ZŠ

                     

33. Od Domu služeb směrem k hasičské zbrojnici                           4. Palkovice transformátor směr Frýdek-Místek

                      

5. Před hasičskou zbrojnicí

 

TOPlist